header
BesteforeldreDette er en foreløpig oversikt over mine aner. Jeg vil gjerne ha en tilbakemelding hvis
 det er noen som ser noen feil.
A.nr.  Navn                                Fødselsdato   Fødested                                        Død        
 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1      Håkon Birger Brun                                  Harstad, Trondenes                   
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                Foreldre
2      Odd Berger Brun                1 nov 1917    Evenskjer, Skånland          
3      Asbjørg Andrea Andersen    7 nov 1913    Evenskjer, Skånland                      7 mai 1997
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                Besteforeldre
4      Sigurd Berg Brun                  1890           Store Skånland            
5      Jensine Jonette Olsen          19 mai 1884  Berg, Trondenes                            20 nov 1967
6      Adolf Bernhof Andersen       5 sep 1875    Evenskjer, Skånland                      18 mar 1962
7      Johanna Margrethe Bruun    20 jul 1889    Tennevik, Skånland                       10 nov 1962
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                               Oldeforeldre
8      Ole Olsen Brun                   18 mai 1843   Bruløkken, Sel, Vågå          
9      Karen Marie Olsdatter         19 mai 1852   Harstadbotn, Harstad                 
10     Ole Lauritz Isaksen            19 jul 1849     Berg, Trondenes                            1916       
11     Kristiana Benjaminsdatter  15 apr 1855    Berg, Trondenes                             1897       
12     Anders Eberg Johannesen  21 jan 1824    Evenskjer, Skånland                      3 feb 1915
13     Andrea B. Hansdatter        17 feb 1847    Kongsvik, Tjeldsund                       12 mar 1932
14     Jacob Andreas P. Bruun     8 feb 1856     Gausvik, Trondenes                   
15     Birgitte Kristiansdatter       28 jan 1857                                                         1896       
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                               Tippoldeforeldre
16     Ole Olsen Dalelien            19 sep 1815    Bruløkken, Sel, Vågå                       august 1887
17     Brit S. Holeteie                           1813     Kringrusten, Vågå                          ?? mar 1891
18     Ole Andreas Gabrielsen               1821    Harstadbotn                                              1859
19     Anne Kirstine Olsdatter                1826    Skjerstad, Trondenes                                1886
20     Isak Martinus Andersen               1805    Sør-Lavangen, Skånland                            1882
21     Berit Olsdatter                            1810    Berg, Trondenes                                       1872
22     Benjamin Kristoffersen                1817    Berg, Trondenes                                       1907 
23     Margrethe Martinusdatter             1823    Indre Elgsnes, Trondenes                          1875
24     Johan Smith Andersen                 1792    Sør-Lavangen, Skånland                 12 apr 1853
25     Randi Maria Nilsdatter                  1801    Store Skånland, Trondenes             24 apr 1868
26     Hans Christophersen        18 mai 1806   Ulvik, Tjeldsund                                   ca.1868
27     Jakobine (Tobine) Monsdtr 15 jul  1819    Breivikholtet, Trondenes                 17 mai 1915
28     Peder Bruun Jacobsen       8 sep  1832    Gausvik, Trondenes
29     Johanna M. Mikkelsdatter   2 aug 1835     Breivik, Trondenes
30     Kristian Andreas Johnsen  19 feb 1828     Fauskevåg, Trondenes                                1908
31     Gjertrud M. Eriksdatter               1820     Nord-Sand, Bjarkøy                           5 aug 1864
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                             Tipp-tippoldeforeldre
32     Ole Jonsen Dalelien           24 jan 1779   Dale, Sel, Vågå                                 25 des 1851
33     Eli Olsdatter Daleeie          22 jun 1777   Dale, Sel, Vågå                                 29 jun 1851
34     Syver Olsen                     14 apr 1788   Vågå                                                12 apr 1864
35     Gyda (Gjøda) Syversdatter          1783   Vågå                                                29 des 1853
36     Gabriel Frantsen                         1784    Harstadbotn                                                1835
37     Kirsten Maria Olsdatter                1789    Kanebogmark                                             1878
38     Ole Nilsen                                  1796    Skjerstad, Trondenes                                   1849
39     Karen K. Tomasdatter                 1794    Skjerstad, Trondenes  
40     Anders Andersen                        1753    Sandstrand, Skånland         
41     Karen Margrete O. Fabeck 3 mar 1765    Kristiansund, Møre og Rom            
42     Ole Larsen                                 1777    Atnadal i Østerdalen                                     1859
43     Regina M. Pedersdatter               1780    Harstad, Trondenes                                      1829
44     Kristoffer Olsen                          1763    Angermoen, Vefsen                                      1861
45     Elen K. Benjaminsdatter              1787    Fauskevåg store, Trondenes                         1845
46     Martinus Mikkelsen                     1798    Sama, Trondenes                                         1870
47     Ane Serine Elisabet Wang           1799    Ytre Elgsnes, Trondenes                                1840
48     Anders Hanssen Warberg           1748     Store Skånland, Trondenes                           1805
49     Ingeborg Evertsdatter                1752     Steinsland, Skånland, Tro 1803
50     Nils Mikkelsen                           1770     Store Skånland, Trondenes                19 mar 1835
51     Ane Marie Olsdatter                   1769                                                                       1826
52     Kristoffer Hansen            19 apr 1759     Ulvik, Tjeldsund                                  ?? apr 1811
53     Randi Maria Madsdatter    20 jun 1770    Fjelldal, Tjeldsund       november 18
54     Mons Jensen                             1766     Sandtorg, Trondenes                  
55     Aronia Arctander O. Harr           1780     Liland, Evenes                                   19 sep 1848
56     Jakob Andreas Steensen 15 apr 1795     Melsbø, Tjeldsund                                         1872
57     Anna Ovidie O. Eberg                1802     Gausvik, Trondenes                                      1846
58     Mikkel Johannes Edissen            1792     Erikstad, Trondenes                                      1836
59     K. Kristoffersdatter                    1796     Vågan, Lofoten 
60     John Benjaminsen                     1798     Fauskevåg store, Trondene                           1876
61     B. Kristoffersdatter          20 apr 1807    Tennevik, Skånland                                      1883
62     Erik Petter Markusen                 1791     Nord-Sand, Bjarkøy                                      1840
63     Ane Margrethe Benjaminsdtr      1791     Fauskevåg store, Trondene                           1878
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                      3. Tippoldeforeldre
64     Jon Jakobsen                            1750     Sel, Vågå                                         21 sep 1821
65     Rønnaug Larsdatter                   1756     Botten, Sel, Vågå
66     Ole Pålsen Daleeie                    1745     Sel, Vågå                                                    1796
67     Gunhild Jakobsdatter                 1749                                                            28 des 1824
68     Ole Østensen                            1751     Sel, Vågå                                            des. 1789 
69     Brit Pedersdatter                       1750     Sel, Vågå                                        16 mai 1816
72     Frants Korneliussen                   1750     Harstadbotn                                                1811
73     Berte M. Gabrielsdatter              1749     Harbakken, Trondenes                                 1810
74     Ole Olsen                                 1761     Kanebogen, Trondenes                                 1811
75     Berte Sofie Rasmusdatter          1762     Ytre Aune, Trondenes                                   1811
76     Nils Nilsen                                1750     Skjerstad, Trondenes                                   1814
77     Ulrikke Marie Olsdatter              1761     Øvre Erikstad, Trondenes                             1829
80     Anders Andersen                      1724     Sandstrand, Skånland                                  1756
81     Dorte Rasmusdatter                  1732     Sandstrand, Skånland                                  1772
82     Ole Fredriksen Fabech               1723     Sør-Trøndelag                                        ca. 1776
83     Martha Susanna Molderup 17 jan 1744    Kristiansund, Møre og Rom ca.                      1788
86     Peder Mikkelsen                        1751     Harstad nordre                                            1827
87     Ingeborg K. Nilsdatter                1748     Harstad, Trondenes                                     1816
90     Benjamin Nilsen                        1756      Fauskevåg, Trondenes                                 1834
91     Maren Stina Pedersdatter   2 jun 1756     Stokke, Tjeldsund                                        1831
92     Mikkel Paulsen                           1767     Årnes, Trondenes                                        1846
93     Margrethe N. Borch                    1759                                                                      1831
94     Hans Jørgensen Wang                1750                                                                      1824
95     Margrethe Jensdatter                 1754      Å, Astafjord                                                1811
96     Hans Hansen Warberg      17 feb 1703     Tjelle, Ofoten                                              1760
97     Kirsten Hansdatter                     1715                                                                      1784
98     Evert Larsen                              1723     Breivik, Trondenes                                      1804
99     Guri Kristensdatter                     1726     Breistrand, Skånland                                   1796
100    Mikkel Nilsen                             1724     Gansås, Trondenes                                     1802
101    Ane Madsdatter                         1740     Kila, Trondenes                      
104    Hans Kristoffersen                 ca.1724     Ulvik, Tjeldsund                                    mai 1803
105    Lisbeth Danielsdatter            ca. 1730     Sandnes, Tjeldsund                   
106    Mads Larsen                        ca. 1733     Balsnes, Ofoten                                ?? mar 1808
107    Maren Larsdatter                   ca.1732     Fjelldal, Tjeldsund                                 mai 1776
108    Jens Pedersen                           1715     Kråkenes                                                   1780
109    Benedikte Madsdatter                1718     Strand, Lødingen                                        1789
110    Ole Olsen Harr                10 okt 1741     Liland, Evenes                                 21 sep 1795
111    Maria Elisabeth Arctander 10 okt 1741     Hammerfest, Finnmark                        6 jan 1798
112    Steen Iversen                 10 jan 1759     Melsbø, Tjeldsund                                 juni 1812
113    Malena Eidisdatter                     1757     Sør-Rollnes, Skånland
114    Ole Eberg Pedersen                   1764     Gausvik, Trondenes                                    1838
115    Katrine Margrethe Bach              1765     Nordsand, Bjarkøy                                     1839
116    Edis Pedersen                            1767     Erikstad, Trondenes
117    Martha Johannesdatter               1769     Høgforsen, Trondenes                                 1812
120    Benjamin Nilsen                         1756     Fauskevåg, Trondenes                                1834
121    Maren Stina Pedersdatter   2 jun 1756     Stokke, Tjeldsund                                       1831
122    Kristoffer N. Pedersen                1782     Grøsnes, Astafjord                                      1852
123    Synnøve Margrethe Rasch          1781     Elvenes, Astafjord                                       1843
124    Markus Andreas Jørgensen         1742     Gåre, Kvæfjord                                           1819
125    Gjertrud Eriksdatter Falk            1754     Sør-Rollnes, Skånland                                1819
126    Benjamin Nilsen                        1756      Fauskevåg, Trondenes                                1834
127    Maren Stina Pedersdatter  2 jun 1756      Stokke, Tjeldsund                                       1831
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                      4. Tippoldeforeldre
130    Lars Olsen Botten                     1726      Sel, Vågå                                                  1806 
131    Rannei Imbertsdatter                                                                                       før 1801
136    Østen Olsen                             1726      Vågå                                                 april 1807
137    Gjertrud Hansdatter                  1728      Sel, Vågå                                       11 apr 1820
138    Per Persen Soljemslien                                                     
139    Marit Amundsdatter Bu              1712                                                                     1766
144    Kornelius Frantsen                    1723      Harstadbotn                                              1789
145    Anne Maria Jørgensdatter          1718      Kjellhus, Trondenes
146    Gabriel Pedersen                      1726      Harbakken, Trondenes                               1806
147    Kirsten Kristoffersdatter            1723      Grøta, Trondenes                                       1783
148    Ole Pedersen                           1726      Kanebogen, Trondenes                               1803
149    Kirsten Olsdatter                      1726      Harstad, Trondenes                                    1804
150    Rasmus Pedersen                    1723                                                                       1795
151    Berte Paulsdatter                     1730                                                                       1802
152    Nils Nilsen                          ca. 1710      Skjerstad, Trondenes                                  1760
153    Anne Bertelsdatter                   1710      Alvestad, Trondenes                                   1782
154    Ole Madsen                             1718      Kilbotn, Trondenes                                      1769
155    Ane Margrethe L. Hind              1720                                                                       1797
160    Anders Andersen                     1694      Sandstrand, Skånland                                  1743
161    NN                                                                         
162    Rasmus Hansen                       1698      Tovikstrand, Skånland                                 1763
163    Karen Johnsdatter               ca. 1705                                         
164    Fredrik Fredriksen Fabech    ca. 1676      Trondheim                                        20 apr 1743
165    Karen Olsen Bernhoft          ca. 1687      Klæbu, Sør-Trøndelag                                  1768
166    Knut Andersen Molderup                                                     
167    Anne Susanna Kaasbol             1711      Kristiansund, Møre og Rom                  2 mai 1751
172    Mikkel Torbergsen                    1697      Kila, Trondenes                                           1782
173    Ane M. Jørgensdatter                1707      Sama, Trondenes                                        1791
174    Nils Mikkelsen                          1714      Kila, Trondenes                                           1791
175    Kirsten Nilsdatter                      1715                                                                       1792
180    Nils Benjaminsen                      1716      Brokvik, Trondenes                                     1772
181    Ane Bårdsdatter                       1718                                                                       1779
182    Peder Nilsen                            1727       Hol i Tjeldsund                                            1806
183    Elen Leth Hartvigsdatter       ca. 1729      Tjeldsund          
184    Paul Hansen                             1728      Årnes, Trondenes                                       1787
185    M. Kristoffersdatter                   1732      Grøta, Trondenes                                       1784
188    Jørgen Hansen Wang                 1711                                                                      1770
189    Serine Nilsdatter Wind               1720      Volda
190    Jens Andersen                          1722      Å, Astafjord 
191    Kristense Mikkelsdatter             1724      Ibestad, Astafjord                   
192    Hans Rasmussen Warberg         1673      Trondenes prestegård                                1749
193    Lutzia H. Monch               4 mai 1665      Trondheim                                        mars 1733 
196    Lars Larsen                              1692                                                                      1758 
197    Ingeborg Olsdatter          16 okt 1694      Våge, Tjeldsund                              16 okt 1776
198    Kristen Pedersen                      1703       Breistrand, Skånland                                 1781
199    Ingeborg Kristensdatter            1705                                                                       1785
202    Mads Torbergsen                      1694       Kila, Trondenes                                        1771
203    Karen Mikkelsdatter                  1700                                                                      1768
208    Kristoffer Pedersen              ca. 1662      Fjelldal, Tjeldsund
209    Guren Clausdatter                                 Kongsvik, Tjeldsund
210    Daniel Jakobsen             15 sep 1694     Sandnes, Tjeldsund                                    1742
211    Ingeborg Svendsdatter                          Sandnes, Tjeldsund                         17 apr 1755
212    Lars Madsen                            1681      Brokvik, Trondenes                               før 1739
213    Maren Kristoffersdatter       ca. 1685       Ramstad, Tjeldsund                            3 jun 1768
214    Lars Gislesen                 ?? jun 1698       Fiskøy, Lødingen                                         1760
215    Ane P. Hønnichen               ca. 1702       Kjøpsvik, Tysfjord                                       1744
218    Mads Larsen                           1683       Gausvik, Trondenes                          11 jan 1768
219    Elen Cathrina Larsdatter                                                                                          1746
220    Ole Hansen Harr                      1707      Evenes                                                      1742
221    Ingeborg E. Dybfest            ca. 1715      Dybfest, Lødingen                                       1756
222    Aron Arctander                9 feb 1694      Limskjelvik, Lødingen                       25 mar 1781
223    Margrethe Aalum                     1706       Leksvik, Nord-Trøndelag                    26 okt 1780
224    Iver Andersen                         1724       Melsbø, Tjeldsund                                  juli 1796
225    Martha Andersdatter                1732       Ramstad, Tjeldsund
226    Eidis Jensen (Erboe)                1730       Sør-Rollnes, Skånland                                  1802
227    Ane Eilivsdatter                       1728                                                                        1801
228    Peder Nilsen                           1727       Hol i Tjeldsund                                             1806
229    Anne Helene Olsen Eberg         1734       Gausvik, Trondenes                                     1807
230    Ole Kristoffersen Bach             1737                                                                        1786
231    Maren Susanne H. Roede         1738       Kulstadsjøen, Vefsn                                     1787
232    Peder Madsen                         1726       Erikstad, Trondenes                                     1804
233    Karen K. Mikkelsdatter            1733       Nordre Harstad                                            1774
234    Johannes Sørensen                 1726       Sama, Trondenes                            oktober 178
235    Maria Johansdatter                  1738                                                                        1778
244    Peder Andersen                      1747      Grøsnes, Astafjord                                        1786
245    Berit (Berthe) Normann           1747      Grøsnes, Astafjord                              13 apr 1806
246    Jørgen Hansen Rasch               1743      Djupvik, Astafjord                                        1806
247    Anne Dorthea Johnsdatter        1744                                                                        1796
250    Erik Pedersen Falk                   1717      Innergård, Astafjord                                     1767
251    Malene Ottesdatter                  1725      Strokkenes, Astafjord                                  1769
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                      5. Tippoldeforeldre
272    Ole Østensen                          1693       S. Gjetsiden, Vågå                                       1758
273    Brit Hansdatter                       1694       Vågå                                                          1761
278    Amund Tollaksen Bu                                                                                               1720
279    Mari Mikkelsdatter                                                         
288    Frants Madsen                         1680                                                                       1746
289    Ingeborg Olsdatter                  1692                                                                       1770
290    Jørgen Pedersen                      1687                                                                       1771
291    Bodil Madsdatter                                                                                                     1745
292    Peder Olsen                            1688       Harbakken, Trondenes                                1761
293    Berte Johnsdatter                    1694       Kilbotn, Trondenes                                     1764
294    Kristoffer Bertelsen                  1699       Alvestad, Trondenes                                  1757
295    Maren Jørgensdatter                1703                                                                       1796
296    Peder Olsen                             1699       Kanebogmark                                            1756
297    Kirsten Henriksdatter                1701                                                                       1782
304    Nils Nilsen                           ca. 1670                                                                       1735
305    Marit Johnsdatter                      1673                                                                       1749
306    Bertel Nilsen                            1670       Alvestad, Trondenes                                   1713
307    NN                                                                         
308    Mads Mikkelsen                        1682       Kilbotn, Trondenes                                     1737
309    Karen Steensdatter       23 mar 1693       Hol i Tjeldsund                                           1757
320    Anders Arnesen                        1660       Sandstrand, Skånland                                1700
321    Berte NN                                                                   
324    Hans Danielsen                                                                                                      1725
325    NN                                                                         
330    Ole Staalesen                           1653       Trondheim                                     29 mar 1696
331    Anna Hansdatter Bernhoft     ca. 1664      Klæbu, Sør-Trøndelag 
334    Hans Pedersen Kaasbol              1674      Kristiansund, Møre og Rom                        1733
335    Marit Jensdatter                   ca. 1684      Kristiansund, Møre og Rom
344    Torberg Johnsen                  ca. 1644      Kila, Trondenes                                         1712
345    Kirsten Mikkelsdatter                 1670      Kilbotn, Trondenes                                    1700
346    Jørgen Olsen                             1660      Haukebø, Trondenes                                 1741
347    NN Johnsdatter                                                             
348    Mikkel Nilsen                             1680      Gansås, Trondenes                                   1738
349    Ingeborg Pedersdatter               1680                                                                      1750
360    Benjamin Madsen                      1687      Brokvik, Trondenes                                   1733
361    Karen Nilsdatter                        1685                                                                     1769
364    Nils Iversen                    22 feb 1691      Myklebostad, Tjeldsund                   19 jun 1771
365    Maren Steensdatter             ca. 1687       Hol i Tjeldsund                               29 apr 1768
366    Hartvig Hartvigsen                    1698       Myklebostad i Steigen                               1735
367    Ingeborg Olsdatter                    1695       Grøtøy i Steigen                                       1751
368    Hans Eriksen                                                               
369    NN                                                                         
370    Kristoffer Bertelsen                   1699        Alvestad, Trondenes                                 1757
371    Maren Jørgensdatter                 1703                                                                       1796
380    Anders Albrigtsen                     1689        Å, Astafjord
384    Rasmus Arvesen Warberg         1630                                                                       1677
385    Anne Hansdatter Nysted            1645        Nysted, Lolland, Danmark                          1711
386    Henrik Pedersen Munck         ca.1625        Lødingen                                       25 mar 1670
387    Ane Hansdatter Kruse     18 des 1634        Trondheim                                     19 des 1702
394    Ole Paulsen                         ca. 1652        Våge, Tjeldsund                                etter 1701
395    Kari Henningsdatter                                 Gansås, Trondenes
396    Peder Jakobsen                        1669        Vesterålen                                     23 des 1707
397    Anne Israelsdatter                    1679        Rødberg, Skånland                                    1751
404    Torberg Johnsen                 ca. 1644        Kila, Trondenes                                        1712
405    Berit Madsdatter                       1666        Rogla, Trondenes                                     1695
416    Per (Peder) Taraldsen          ca. 1612       Fjelldal, Tjeldsund                                    1692
417    ukjent datter av Pedersen                        Fjelldal, Tjeldsund                  
418    Claus Hansen                       ca. 1655       Kongsvik, Tjeldsund                      24 mar 1730
419    Marith Johannesdatter                              Ulvik, Tjeldsund
420    Jakob Jakobsen                    ca. 1666       Hol i Tjeldsund                                   ca. 1710
421    Maren Hansdatter                                     Molvik, Hamarøy 
424    Mads Larsen                              1630                                                                      1703
425    Anne Mørch                                                                                                            1711
426    Kristoffer Olsen                     ca. 1648      Ramstad, Tjeldsund                           etter 1701
427    Maren Andersdatter               ca. 1655      Fjelldal, Tjeldsund                                før 1729
428    Gissel Larsen                        ca. 1668      Hesten i Lødingen
429    Berit Siursdatter                    ca. 1656                                                                     1745
430    Peter Henriksen Hønnichen          1671      Svensgam i Lødingen                                1742
431    Maren Pedersdatter                    1674       Ytterstad, Lødingen                                   1738
436    Lars Iversen                              1652       Haukebø, Trondenes                                 1718
437    Barbro Iversen                                                                                                 ca. 1700
440    Hans Pedersen Har                     1675       Senja                                                      1737
441    Mette Olufsdatter Nysted                                                                              14 mai 1733
442    Erik Pedersen Dybfest           ca. 1679 
443    Kirsten Mortensdatter                                                                                        ca. 1751
444    Peder Pedersen                     ca. 1626       Limskjelvik, Lødingen 
445    Birgit Olsdatter                                                           
448    Anders Steensen                        1691        Hol, Tjeldsund                                 3 jun 1749
449    Marit Iversdatter                   ca. 1689        Myklebostad, Tjeldsund 
450    Anders Kristoffersen              ca. 1687        Ramstad, Tjeldsund                        22 jul 1763
451    Riborg C. Trane                    ca. 1698        Hveding, Sørvik, Trondenes              april 1784
452    Jens Nilsen                           ca. 1688        Breivoll, Astafjord                                    1752
453    Gjertrud Edisdatter                     1682        Sør-Rollnes, Skånland
458    Ole Baltsersen Eidberg                1676        Gausvik, Trondenes                                1756
459    Berit (Berthe) M. Trane               1714        Dverberg, Andenes                                 1753
464    Mads Mikkelsen                          1682        Kilbotn, Trondenes                                  1737
465    Karen Steensdatter          23 mar 1693       Hol i Tjeldsund                                        1757
466    Mikkel Torbergsen                      1697        Kila, Trondenes                                       1782
467    Ane M. Jørgensdatter                  1707        Sama, Trondenes                                    1791
468    Søren Johansen                          1687        Sama, Trondenes                                   1749
469    Ingeborg Gabrielsdatter              1689        Sør-Lavangen, Skånland                          1767
488    Anders Paulsen                           1716       Grov, Astafjord                                       1786
489    Berit Andersdatter                      1713                                                                     1778
490    Erik Danielsen                            1710       Grøsnes, Astafjord                                   1774
491    Synnøve Jørgensdatter               1713                                                                     1780
492    Hans Tomassen Rasch                1704        Lavangen                                               1786
493    Synnøve Torstensdatter              1715                                                                     1761
494    John Jansen                               1719                                                                     1795
495    Vendel Nilsdatter                        1716                                                                     1790
500    Peder Eriksen Falk                      1690                                                                     1760
501    Berit Tørrisdatter                        1697                                                                     1777
502    Otte Jonassen                             1677                                                                    1764
503    Ingeborg Johnsdatter                  1695        Yttergård, Salangen                                1756
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                         6. tippoldeforeldre
584    Ole Pedersen                         ca. 1650       Harbakken, Trondenes
586    John Jakobsen                            1640        Kilbotn, Trondenes                                  1703
587    NN                                                                         
588    Bertel Nilsen                               1670        Alvestad, Trondenes                               1713
589    NN                                                                         
590    Jørgen Pedersen Lind                   1675        Røkenes, Trondenes                               1752
591    Rebekka NN                                                                                                           1706
592    Ole Madsen                                 1655        Sandnes, Tjeldsund
593    Karen Rasmusdatter                    1660        Sæter, Tjeldsund          
612    Nils Larsen                                  1615                                                                    1695
613    NN                                                                         
616    Mikkel Johansen                          1645                                                                    1684
617    Ragnhild Edisdatter                      1650        Kilbotn, Trondenes                                 1711
618    Steen Pedersen                      ca. 1641        Hol, Tjeldsund                                       1717
619    Guren Jakobsdatter                                     Hol i Tjeldsund                                      1724
640    Arnt Arntsen                                1635        Sandstrand, Skånland                            1696
641    NN                                                                         
662    Hans Pedersen Bernhoft               1626                                             
663    Anna Pedersdatter                                                          
668    Peder Sørensen Kaasbøl               1631                                             
669    Else Jakobsdatter                                                          
688    John Torbergsen                     ca. 1600        Kila, Trondenes                                     1672
689    Siri                                                            Sandstrand, Skånland                            1694
690    Mikkel Johansen                           1645                                                                   1684
691    Ragnhild Edisdatter                       1650        Kilbotn, Trondenes                                1711
692    Ole Iversen                                  1622        Haukebø, Trondenes                             1662
693    Marit Jørgensdatter                                                        
694    John Johansen                              1630                                                                   1707
695    Anne Hansdatter                                                                                                     1721
696    Nils Andersen                               1650                               
720    Mads Larsen                                 1630                                                                   1703
721    Anne Mørch                                                                                                            1711
728    Iver Olsen                              ca. 1658        Haukebø, Trondenes                        ca. 1744
729    Mette Nilsdatter                       ca. 1662        Selsøy, Lødingen                           april 1735
730    Steen Pedersen                       ca. 1641        Hol, Tjeldsund                                      1717
731    Guren Jakobsdatter                                      Hol i Tjeldsund                                     1724
732    Hartvig Hartvigsen                        1664        Steigen, Nordland                        7 mar 1725
733    Birgitta M. Jentoft                          1678                                                                  1743
734    Oluf (Ole)Hartvigsen                      1656        Steigen, Nordland                                 1746
735    Maren Pedersdatter Leth                1659         Bergens stift            
760    Albrigt Johansen                            1647                                             
768    Arve Torbergsen Warberg              1584        Varberg i Halland                            ca. 1650
769    ? Mathisdatter Schøller                                  Trondheim                            
770    Hans Olufsen Nysted                      1620        Nysted, Lolland, Danmark                ca. 1690
771    Mette Andersdatter Bredal         ca. 1615        Rudköping, Langeland, Dan             ca. 1680
772    Peder Eriksen                                                                                                   ca. 1645
773    Gunhild Pedersdatter                                                       
774    Hans Ottesen Kruse                                       Trondheim                                januar 1647
775    Lutzia Olufsdatter                                                         
788    Paul Iversen                             ca. 1619        Haukebø, Trondenes                       før 1701
789    NN Olsdatter                                                               
790    Henning Evertsen                                                           
794    Israel Danielsen                             1638                                                                 1720
795    ukjent                                           1640                                             
810    Mads Johnsen                                 1626        Rogla, Trondenes                                1687
811    Mette Madsdatter                                                                                                    1708
834    Mikkel Pedersen                        ca. 1575        Fjelldal, Tjeldsund                          ca. 1640
836    Hans Kristensen                        ca. 1624        Kongsvik, Tjeldsund                            1693
837    Guren Clausdatter                                                                                                  1693
838    Johannes Johansen                   ca. 1614                                         
840    Jakob Andersen                        ca. 1611        Hol, Tjeldsund                                Før 1678
841    Maren Svendsdatter                                                          
852    Ole Einarsen                            ca. 1598                                                             ca. 1671
854    Anders Mikkelsen                     ca. 1604         Fjelldal, Tjeldsund                          før 1691
855    Maren Trondsdatter                                       Sand, Tjeldsund                                  1692
856    Laurs/Lauritz Gislesen               ca. 1629        Hesten i Lødingen
860    Hendrich D. Hønnichen              ca. 1624        Erikstad i Lødingen
872    Iver Olsen                                     1600        Haukebø, Trondenes                            1657
873    Vendel Larsdatter                      ca. 1600                                                                 1693
880    Peder Rafaelsen Harr                      1633       Sør-Lavangen, Skånland                       1707
881    Marit Jørgensdatter                                                        
882    Oluf Hansen Nysted                                       Nysted, Lolland, Danmark                    1679
883    Cathrine Christensdatter                                Trondheim                            
884    Peder Pedersen Dybfest                                                                                          1690
885    Ingeborg Eriksdatter                                                       
896    Steen Pedersen                         ca. 1641        Hol, Tjeldsund                                    1717
897    Guren Jakobsdatter                                        Hol i Tjeldsund                                   1724
898    Iver Olsen                                ca. 1658         Haukebø, Trondenes                     ca. 1744
899    Mette Nilsdatter                         ca. 1662         Selsøy, Lødingen                        april 1735
900    Kristoffer Olsen                         ca. 1648         Ramstad, Tjeldsund                    etter 1701
901    Maren Andersdatter                   ca. 1655         Fjelldal, Tjeldsund                         før 1729
902    Christen Mathiassen Trane               1639        Spjelkavik, Sunnmøre                         1709
903    Maren Jensdatter Hveding                1650        Lofoten                              
904    Nils Jensen                                     1660
905    Maren Olsdatter                                                                                                      1706
906    Edis Olsen                                      1656        Årnes, Trondenes                               1726
907    Inger Olsdatter                               1665        Sør-Rollnes, Skånland                         1709
918    Mathias Christensen Trane               1684        Sørvik, Trondenes                              1736
919    Berte A. Brøndlund                          1685        Dverberg                                           1766
936    Johan Henriksen                              1658        Sama, Trondenes                               1702
937    Anne Størkersdatter                        1660       Ytre Elgsnes, Trondenes                      1740
938    Gabriel Asbjørnsen                         1651        Sør-Lavangen, Skånland                     1735 939    ukjent                                                                     
976    Paul Larsen                                    1673        Grov, Astafjord                                  1720
977    Synnøve Pedersdatter                                                       
978    Anders Jenssen                               1683                                                                1769
979    Marit Hansdatter                                                                                                    1780
980    Daniel Jenssen                                1670       Trondheim                                         1725
981    Anne Esausdatter Moddy                  1668       Grøsnes, Astafjord                              1735
982    Jørgen Madsen                                1665                                                                1757
983    Ingeborg J. Norman                    ca. 1679                                                                1754
984    Tomas Mikkelsen                             1665       Kvæfjord                                            1734
985    Maren Nilsdatter Rasch                ca. 1665       Kvæfjord                                           1734
986    Torstein Olsen                                 1692                                                                1772
987    Kristense Olsdatter                          1686                                                                1738
1002   Tørris Svendsen                             1661                                             
1003   NN                                                                         
1006   John Pedersen                                                               
1007   NN                                                                         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                           7. tippoldeforeldre
1172   Jakob Rasmussen                          1592                                                                 1673
1173   Ragnhild Johnsdatter                      1600        Kilbotn, Trondenes
1180   Peder Hansen Lind                         1642                                                                 1721
1181   NN                                                                         
1184   Mads Frantsen                         ca. 1614         Sandnes, Tjeldsund                            1186   Rasmus Hansen                       ca. 1608         Sæter, Tjeldsund
1234   Edis Pedersen                               1607                                                                  1669
1238   Jakob Andersen                        ca. 1611        Hol, Tjeldsund                               Før 1678
1239   Maren Svendsdatter                                                         
1280   Arnt Bruse                                                                 
1281   NN                                                                         
1324   Peder Hansen Bernhoft                                                      
1325   Margareta M. Herdal                                                        
1376   Torberg Johnsen                                                                                               ca. 1640
1384   Iver Olsen                                     1600        Haukebø, Trondenes                           1657
1385   Vendel Larsdatter                      ca. 1600                                                                1693
1388   Johan ?  
1456   Ole Iversen                                    1622        Haukebø, Trondenes                          1662
1457   Marit Jørgensdatter                      
1458   Nils Jonsen                                ca. 1632        Hegstad, Tjeldsund                       før 1701
1459   Maren Kristensdatter                                                                                      etter 1701
1464   Hartvig Arentsen                             1611        Laskestad, Steigen                  24 mai 1691
1465   Ingeborg Hansdatter Blix            ca. 1632        Bodin prestegård                       5 feb 1714
1466   Hans Hansen Jentoft                        1641        Bud i Romsdal                                   1718
1467   Maren C. Graae                              1652                                                                1688
1468   Hartvig Arentsen                             1611        Laskestad, Steigen                  24 mai 1691
1469   Ingeborg Hansdatter Blix            ca. 1632        Bodin prestegård                       5 feb 1714
1470   Peder Pedersen Leth                                       Randers, Danmark                            1689
1471   Maren Lauritzdatter Green                                                                              etter 1711
1538   Mathias Nielsen                                                                                                     1616
1539   Anne C. Schøller                  12 sep 1579         Ribe, Danmark                       20 sep 1637
1542   Anders Rasmussen Bredal               1578         Vejle, Danmark                      17 feb 1630
1543   Anne Nielsdatter Friis                      1578          Vejle, Danmark                        6 jul 1623
1548   Otte Kruse     
1578   Ole Mikkelsen                            ca. 1578             
1579   Marith ?                                                                   
1580   Evert Evertsen                                                Gansås, Trondenes                      ca. 1650
1581   Karen                                                                      
1620   John Olsen                                      1590                                                      1650-årene
1621   ukjent datter av Pedersen                                                  
1708   Mikkel Pedersen                         ca. 1575         Fjelldal, Tjeldsund                       ca. 1640
1710   Trond Olsen                               ca. 1570                                                          ca. 1644
1711   NN Tollevsdatter                                               Hov, Tjeldsund   
1712   Gisleff/Gissle Pedersen               ca. 1574           Hesten i Lødingen                      ca. 1666
1713   Karj                                                                       
1720   Didrich Dirichsen Hønnich            ca. 1594           Erikstad, Trondenes                etter 1667
1760   Raphael Har                               ca. 1600                                         
1764   Hans Olufsen Nysted                        1620           Nysted, Lolland, Danmark          ca. 1690
1765   Mette Andersdatter Bredal           ca. 1615           Rudköping, Langeland, Dan       ca. 1680
1766   Christen Jensen Seested                                     Kolding, Danmark                         1665
1767   Trine Henrichsdatter                                                                                               1663
1804   Mathias Hansen                                1598            Spjelkavik, Sunnmøre    
1805   Marit Hansdatter Trane                      1610           Spjelkavik, Sunnmøre                 
1806   Jens Christensen Hveding             ca. 1614           Trondheim                              ca. 1661
1807   Riborg D. Schanche                                             Trondheim       
1808   Jens Paulsen                                    1639            Løgstør, Jylland, Danmark            
1812   Ole Eriksen                                 ca. 1616                                                         ca. 1686
1814   Ole Olsen                                    ca. 1632                                                        ca. 1714
1836   Christen Mathiassen Trane                 1639            Spjelkavik, Sunnmøre                  1709
1837   Maren Jensdatter Hveding                  1650             Lofoten                              
1838   Anders Pedersen Brøndlund      23 jun 1651                                                     1 feb 1715
1839   Birgitte Jensdatter Bloch                     1652             Hamarøy                              
1872   Henrik Johansen                                1638                                                             1694
1873   ? Sørensdatter                                   1638             Sama, Trondenes                      
1874   Størker Larsen                                   1613                                                            1675
1875   ukjent                                                                     
1876   Asbjørn Olsen                               ca. 1625            Lavangen, Skånland                   
1952   Lars Larsen                                        1632            Grov, Astafjord                      
1953   Anna Børildsdatter                                                         
1956   Jens Andersen                                   1639                                             
1957   Synnøve Olsdatter                                                                                                 1711
1960   Jens Danielsen                                   1628            Trondheim                                 1690
1961   Ermegård H. Brüghmann                     1635            Trondheim                                 1679
1962   Esau Robertsen Moddy                        1636            Bergen, Hordaland                     1686
1963   Ingeborg Michelsdatter                        1637            Grøsnes, Astafjord                     1697
1964   Mads Andersen                              ca. 1625            Steinsland, Skånland                 1669
1965   Synnøve Ediasdatter                                                                                              1708
1966   John Ellingsen Norman                                            Trondheim                            
1967   Berit Kristoffersdatter                     ca. 1651                                         
1968   Mikkel Audunsen                            ca. 1630                                                      ca. 1676
1969   Kirsten Nielsdatter Rasch                                         Vebostad, Kvæfjord                  1706
1970   Niels Nielsen Rasch                              1641            Vebostad, Kvæfjord                  1704
1971   Nille Nilsdatter                                                                                                  ca. 1716
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                8. tippoldeforeldre
2346   John Edissen                                       1575                                                           1635
2347   NN                                                                         
2372   Hans Rasmussen                                                             
2648   Hans Andersen Bernhoft                    ca 1550            Danmark                      17 apr 1619
2649   Anna Pedersdatter                           ca. 1558                                               16 mai 1627
2650   Mogens P. (Heraldius)                                                      
2651   Elisabeth Jensdatter                         ca. 1581                                               27 apr 1659
2916   Jon Pedersen                                        1612           Hegstad, Lødingen               før 1688
2917   Mette Nilsdatter                                     1610           Våje, Lødingen                        
2928   Arent Olufsen                                   ca. 1570           Leksvik, Nord-Trøndelag          1641
2929   Maren Abelsdatter Broch                   ca. 1580            Laskestad, Steigen                   
2930   Hans Lauritzen Blix                                1596            Løvøn i Jämtland                    1666
2931   Ingeborg Svendsdatter                           1603            Verdal, Nord Trøndelag          1688
2932   Hans Andersen Jentoft                           1614                                                        1642
2933   Sophia Lauritzdatter                     3 mai 1613            Inderøy, Nord-Trøndelag              
2934   Christopher Graa                                  1630            Slagelse, Danmark                   1690
2935   Anne Lauritzdatter                        1 jan 1630            Trondheim                               1693
2940   Peder Jensen Leth                                                          
2941   Sidsel Pedersdatter                                                        
2942   Laurids Eschildsen Green                                                   
2943   Ingeborg ?                                                                  
3078   Christopher I. Schøller                          1534           Kiel, Tyskland                           1594
3079   Karen Hansdatter                                  1544           Ribe, Danmark                        
3084   Rasmus Nielsen Bredal                                                                                20 aug 1602
3242   Mads Pedersen                                      1570                                                         1618
3243   ukjent                                                                     
3422   Tollef Nilsen                                                            Hov, Tjeldsund                    ca. 1619
3610   Hans Simensen                                     1570           Haderslev, Jylland, Danmark     1618
3611   Karen Pedersdatter Trane                      1586           Stavanger, Rogaland                  
3612   Christen Jensen Hveding                        1580           Steigen, Nordland                     1647
3614   Daniel Rasmussen                                 1575           Trondheim                               1638
3615   Maren Jensdatter                              ca. 1582                                                         1644
3676   Peder Andersen Randers                        1613           Randers, Danmark                   1668
3677   Johanne Lauridsdatter                            1624                                              13 mar 1679
3678   Jens Christensen Bloch                29 sep 1627           Bodø                            31 mai 1691
3679   Maren Hansdatter Blix                            1627           Bodin prestegård                     1688
3744   Johan ?                                                                    
3746   Søren Eriksen                                        1598                                                        1669 
3920   Daniel Rasmussen                                  1575          Trondheim                              1638
3921   Maren Jensdatter                              ca. 1582                                                        1644
3922   Hieronimus J. Brüghmann              29 jul 1599           Holsten, Tyskland          28 okt 1659
3923   Anna A. Sampson                                                                                       18 jan 1646
3924   Robert Moddy                                         1590 (?)      Skottland                            
3925   Johanna Esausdatter                                                        
3926   Michel Laursen                                  ca. 1585                                                  ca. 1659
3927   Maren Michelsdatter                                                        
3938   Niels Sørensen                                                                                                    1675 
3939   Gjertrud Pedersdatter                                                 Vebostad, Kvæfjord      
3940   Niels Sørensen                                                                                                     1675 
3941   Gjertrud Pedersdatter                                                 Vebostad, Kvæfjord                   
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                9. tippoldeforeldre
4744   Rasmus                                                                     
5296   Anders Einersen Bernhoft                                                   
5302   Jens Pedersson                                ca. 1540                                                 før 1583   
5303   Gullog Mogensdatter                        ca. 1560              Undersåker, Jämtland   7 des 1629
5832   Peder Jonsen                                        1580              Hegstad, Lødingen                1641 
5833   Aasille Hegstad                                ca. 1585              Hegstad, Lødingen                    
5834   Nils Siffuertsen                                                                                                     1630
5856   Oluf Andersen Solle                                                    Steigen, Nordland                    
5858   Abel Michelsen Broch                                                  Laskestad, Steigen         mai 1613
5860   Lauritz Mogensøn Blix                           1555              Faxnälden, Jämtl          21 jun 1621
5861   Gullog Mogensdatter                        ca. 1560              Undersåker, Jämtland    7 des 1629
5862   Svend Anderssønn                                                                                        12 apr 1627
5863   Maren Hansdatter                                                       Trondheim                            
5864   Anders Rasmussen Jentoft                ca. 1582              Gentofte, Danmark               1629
5865   Karen Patricksdatter                         ca. 1582              Trondheim                   etter 1627 
5866   Lauritz Holgersen                                  1576               Åfjorden                     4 sep 1629
5867   Birgitte H. Bernhoft                               1580-tallet       Trondheim                          1630 
5868   N. Graa                                                1590                                             
5870   Lauritz Holgersen                                  1576                Åfjorden                     4 sep 1629
5871   Birgitte H. Bernhoft                               1580-tallet       Trondheim                           1630 
6156   Iver Schøller                                                               Mähren, Tsjekkoslovakia              
6158   Hans Andersen                                                              
6168   Niels Bredal                                                                                                          1579 
7222   Peder Christensen Trane                        1550                Viborg, Jylland, Danmark    1622 
7223   Karine Michelsdatter                              1562                Stavanger, Rogaland          1640 
7230   Jens Pedersson                                ca. 1540                                                   før 1583
7231   Gullog Mogensdatter                         ca. 1560                Undersåker, Jämtland 7 des 1629
7352   Anders Randers                                                             
7353   NN                                                                         
7354   Laurids Lauridsen d.y.                            1580                                                        1629
7355   Birgitte A. Kjærulf                                  1600                                                        1665
7356   Christen Jensen                                ca. 1589                                                        1637
7357   Berete Andersdatter                                                                                        ca. 1660 
7358   Hans Lauritzen Blix                                 1596                Løvøn i Jämtland               1666 
7359   Ingeborg Svendsdatter                            1603                Verdal, Nord Trøndelag     1688
7844   Johan Friderich Brüghmann                      1570        Leyerberch, Schleswig-Hol            
7846   Alexander H. Sampson                   ca 1570/80                                                      1646
7847   Ermegaard Caspersdatter                                                     
7850   Esau Jahnsen                                                               
7876   Søren Jensen Jude                                                          
7877   Kirsten                                                                    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                   10. tippoldeforeldre
10604  Peder Örjansson                               ca. 1515                                               ca. 1553   
10605  Kirstin Nilsdatter                                                                                        etter 1555 
10606  Mogens Joenson                                                                                                1580  
10607  Elisabeth E. Skancke                                                       
11716  Michel Olsen                                                                                                 ca. 1599   
11720  Mogens Olson                                        1500                                                      1570 
11730  Patrick Didrikson                                                                                      25 aug 1620
11731  Anne Mortensdatter                                                         
11732  Holger Lauritzen                               ca. 1532                                            21 des 1612
11734  Hans Andersen Bernhoft                     ca 1550       Danmark                        17 apr 1619
11735  Anna Pedersdatter                            ca. 1558                                            16 mai 1627
14444  Christen Trane                                  ca. 1500        Viborg, Jylland, Danmark             
14445  Margaretha Pedersdatter                         1523        Jylland, Danmark                     
14708  Laurids Lauridsen                                   1560        Salling, Danmark                      1621
14709  Karen Jensdatter                                    1560                                                      1645  
14710  Anders Kjærulf Andersen                                        Brønderslev, Danmark             1640 
14711  Else Laursdatter                                                                                                   1665
14714  Anders Benkestok                                                                                        etter 1630
15694  Caspar Pedersen                                                            
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                    11. tippoldeforeldre
21208  Örjan Karlsson                                      1470        Hov, Häckås, Jämtland          ca. 1550 
21210  Nils Bjørnsson                                                             
21211  Sigrid ?                                                                   
21212  Jon Olson                                              1510        Faxnälden, Näskott, Jämtl         1567
21213  Marit Olofsdatter                                                                                            før 1575 
21214  Erik Jensson                                                         Sunne, Jämtland, Sverige  etter 1560 
23440  Olof Jensson                                                         Bjärme, Jämtland, Sverige etter 1539 
28888  Peder Trane                                          1474        Viborg, Jylland, Danmark             
28889  NN                                                       1478        Viborg, Jylland, Danmark             
28890  Peder                                                   1497        Jylland, Danmark                     
28891  NN                                                       1501        Jylland, Danmark                     
29418  Jens Pedersen Burholt                                                                                         1615
29419  Kirsten Hansdatter Mørk                                                                                      1625
29420  Anders Jensen                                                                                           24 jul 1589
29421  Anne Andersdatter Kjærulf                                                                                   1625
29428  Jon Trondsen Benkestok                                                     
29429  Birgitte Nielsdatter                                                       
31388  Petter Nilsen                                   ca. 1533                                              12 okt 1609
31389  Ermegard Caspersdatter                        1570                                            17 mai 1639
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                  12. tippoldeforeldre
42416  Karl Örjansson                                ca. 1440         Hov, Häckås, Jämtland             1484
42417  NN Pedersdatter                                                   Jämtland, Sverige                    
42424  Olof Guttormsson                                                 Faxnälden, Näskott, Jämtl            
42428  Jens Ketilson                                                        Bjärme, Jämtland, Sverige       1542 
42429  Ingrid Jensdatter Skunck                                       Hov, Jämtland, Sverige               
46880  Jens Ketilson                                                        Bjärme, Jämtland, Sverige       1542   
46881  Ingrid Jensdatter Skunck                                       Hov, Jämtland, Sverige               
58836  Peder Jensen                                                               
58837  NN                                                                         
58838  Hans Mørk                                                                  
58839  Bodil Laursdatter                                                          
58840  Jens Andersen Kjærulf                                                      
58841  Gjertrud NN                                                                
58842  Anders Jensen Kjærulf                  etter 1500         Brønderslev, Danmark        før 1568 
58843  NN                                                                         
58856  Trond Benkestok                             ca. 1490                                            14 feb 1558
58857  Anna Jonsdatter (Haar)                                                                           27 nov 1569
62776  Niels Lauritsen                                     1490         Sjælland, Danmark                 1554 
62777  Birgitte Lauritzdatter                                                     
62778  Casper Casperson Gamhard                                                                    27 jun 1594
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                 13. tippoldeforeldre
84832  Ørjan Karlsson                                ca. 1400       Hov, Häckås, Jämtland              1474    
84834  Peder Olsson                                                                                             etter 1488 
84848  Guttorm Joenson                                                Ångstad, Jämtland, Sverig          1494
84849  NN Olofsdatter                                                             
84856  Ketil Jonson                                    ca. 1410       Bjärme, Jämtland, Sverige          1477 
84858  Jens Karlson Skunck                                                                                          1488
84859  Catharina Wibjørnsdatter                      1440        Jämtland, Sverige                    
117672 Jens Pedersen                                                              
117673 Anne Jensdatter                                                            
117680 Anders Andersen Kjærulf                                     Vadum, Kær herred, Dan  etter 1494
117681 Else Vognsdatter                                                           
117684 Jens Andersen Kjærulf                                         Vadum, Kær herred, Danmar            
117685 NN Hansdatter                                                              
117712 Torleiv Benkestok                                                          
117713 Adelus Eriksdatter                                                        
117714 Jon Olufssen (Haard)                                                       
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                    14. tippoldeforeldre
169664 Karl Pedersson                                  1360          Hov, Häckås, Jämtland      15 mai 1430
169665 Radgerd Ketilsdatter                                                                                            1438 
169696 Joen i Ångsta                                                              
169697 NN Guttormsdatter                                                          
169698 Olof i Ångsta                                                              
169712 Jon i Bjerme                                                               
169716 Karl Pedersson                                  1360         Hov, Häckås, Jämtland       15 mai 1430
169717 Radgerd Ketilsdatter                                                                                            1438
169718 Wibjørn Laurensson                                                         
235344 Peder Jensen                                                               
235345 Anne Nilsdatter Mørk                                                       
235346 Jens Pedersen                                                              
235347 Johanne Ugla                                                               
235360 Anders Andersen Kjærulf                ca 1425        Kær herred, Danmark             ca. 1456 
235361 NN                                                                         
235368 Anders Andersen Kjærulf                ca 1425         Kær herred, Danmark            ca. 1456 
235369 NN                                                                         
235424 Trond Tordssøn Benkestok                                                   
235425 Bergit Torleivsdotter                                                      
235426 Erik Andersen                                                              
235427 Margarethe Ivarsdatter                                                     
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                  15. tippoldeforeldre
339328 Peder Nilsson                                   1325                                                          1410   
339392 Magnus Blixe                                                               
339394 Guttorm Torbjørnson                        1380                                                          1420 
339395 Eline                                               1380                                                          1426  
339436 Laurens Wibjørnson                                                         
339437 ? Torstensdatter                                                           
470720 Anders Ulff                                 ca. 1400          Holsten                              
470848 Tord Jonsson?)                                                           
470850 Torleiv Ellingsen                                                          
470851 Ingeborg NN                                                                
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                 16. tippoldeforeldre
678656 Nils Hallsteinsson                                                         
678657 Kristin Hallvardsdatter                                                    
678788 Torbjørn Guttormson                                                        
678874 Torsten Skeldulvson                   ca. 1353                                                     etter 1423 
678875 Magnhild Andresdatter                                                      
941696 Trond Benkestok                                                            
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                                 17. tippoldeforeldre
1357312 Hallstein Torleivsson                                                                                        1345 
1357576 Guttorm Dagfinnsson                                                        
1357748 Skeldulv Botolvson                                                                                     før 1381   
1357750 Andres Ogmundson                                                          
1883392 Tord Benkestok                                                             
------------------------------------------------------------------------------------
Del denne siden:
Del p Facebook Del p Twitter Del p LinkedIn Del p Google+

Skånland kommune

evenskjer303

Kommunevåpenet som er utformet av Arvid Sveen (godkjent 1988) har en svart navar mot en gul bakgrunn; illustrerer båtbygging.

Skulpturlandskap Nordland

evenskjer304

Skånland er den eneste kommunen i Troms som er med på Skulpturlandskap Nordland.

Skulpturen Syv magiske punkter ligger på en liten halvøy i Brattebergan,vendt mot stedet hvor midnattssolen kan sees full av magisk strålekraft i løpet av sommermånedene. Sirkelen som gir skulpturen dens ytre form er som en gjenspeiling eller skygge av selve solskiven. Mens den ytre sirkelen forteller om solen, minner de intrikate mønstrene inni sirkelen f.eks. om naturformene i landskapet rundt. De forteller også noe om hvordan symboler har sin opprinnelse i naturens former. Den scenen som oppstår får et rituelt aspekt.
Skulpturen er også preget av det glødende røde jernet, og hvordan det hele forandrer seg med årstidene.

Kunstner er den finske kunstneren Martti Aihas


Webløsning ©2011-2016 av Web Norge